Młodzi ludzie uczą się ekologii

Młodzi ludzie uczą się ekologii
fot. B.org Młodzi ludzie z bolesławieckich szkół mogą poszerzać swoją wiedzę na temat funkcjonowania przyrody. Pomocna w tym zakresie jest oferta Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.
istotne.pl ekologia, mcee

Od 28 do 30 września trwał projekt o nazwie "Żyjemy nad Bobrem". Organizowało go II Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu, Liceum Ogólnokształcące w Szprotawie oraz Zespół Szkół Tekstylnych i Handlowych w Żaganiu. W projekcie uczestniczyło także Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej. W planach MCEE na październik i listopad jest realizacja zajęć dla klas IV szkół podstawowych z zakresu segregacji odpadów i selektywnej zbiórki baterii. Zajęcia będą odbywały się w sali Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szkole Podstawowej Nr 4.

Również na październik i listopad zaplanowano konkurs wiedzy o bioregionie Pt. "W krainie łużyckich lasów". Konkurs będzie miał etap powiatowy i regionalny. W jego organizacji będą uczestniczyć Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu i Zgorzelcu. Natomiast od listopada do grudnia trwać będzie konkurs dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych "Skąd na świecie tyle śmieci?".