BKS pokonał Prochowiczankę

istotne.pl bks bobrzanie, piłka nożna

Na początku pierwszej połowy przewagę mieli gospodarze. BKS głównie bronił dostępu do własnej bramki, nastawiając się na kontrataki. Taka strategia przyniosła efekt już w 15 minucie spotkania. Po jednym z kontrataków Paweł Rissmann podał do Mateusza Muchy, a ten z bliskiej odległości skierował nogą piłkę do siatki bramki prochowiczan. Do końca pierwszej połowy gra była już wyrównana, ale więcej bramek nie padło.

W drugiej połowie gospodarze za wszelką cenę starali się strzelić wyrównującego gola. Nie mogli jednak sforsować dobrze interweniującej obrony BKS. W 75 minucie meczu padła druga bramka dla naszego zespołu. Szczęśliwym strzelcem okazał się Marek Kumoś, który z rzutu wolnego i odległości około 25 metrów nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. BKS mimo gry w osłabionym składzie pokonał na wyjeździe Prochowiczankę Prochowice 2:0. W naszej drużynie nie wystąpili: Rober Nitarski, Grzegorz Nowak, Marcin Ciliński i Adrian Popek, lecz mimo tego BKS wygrał i awansował na ósme miejsce w tabeli rozgrywek.