Rozpoczął się konkurs na Młodego Przedsiębiorcę

Rozpoczął się konkurs na Młodego Przedsiębiorcę
fot. sxc.hu W organizowanym przez Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze konkursie w tym roku będą mogli startować uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
istotne.pl btg, młody przedsiębiorca

Tym razem konkurs na młodego przedsiębiorcę adresowany jest tylko do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Mogą w nim startować pojedyncze osoby i grupy osób z terenu powiatu bolesławieckiego i powiatów ościennych. Już od września można składać przygotowane samodzielnie opisy i biznesplany własnych firm.

Prace uczniów oceniać będzie komisja konkursowa. W jej skład wejdą fachowcy z praktyką w biznesie oraz ekonomiści. Do drugiego etapu wybranych będzie 10 najlepszych prac. Ich autorzy będą mieli możliwość przekonania jurorów, że ich pomysł na biznes ma szansę powodzenia.

W tym roku, dla wygody uczniów startujących w konkursie, zmieniono terminarz konkursowy. Prace muszą być złożone do biura BTG do końca stycznia przyszłego roku. Ostatnie działania komisji konkursowej i ogłoszenie wyników nastąpią w marcu. Główna nagroda to 1 000 zł, drugie miejsce to 700 zł a trzecie 500 zł.

Serwis Boleslawiec.org jest patronem medialnym konkursu.

Zobacz także

Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze