BKS zremisował z KP Brzeg Dolny

fot. B.org Remisem 1:1 zakończyło się sobotnie spotkanie BKS Bolesławiec z Klubem Piłkarskim Brzeg Dolny. Poza grą obu drużyn wielu emocji dostarczył widzom arbiter spotkania.
istotne.pl bks bobrzanie, brzeg dolny, kp

Gra rozpoczęła się szczęśliwie dla naszej drużyny. Już w 7 minucie spotkania bolesławianie strzelili gola. Autorem bramki był Tomasz Jasiński, który po akcji prawą stroną boiska i strzale w lewy róg bramki, pokonał bramkarza gości. Po zdobyciu bramki bolesławianie zaczęli przeważać na boisku. W 12 minucie szansy na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Radek Pietkiewicz. Dwie minuty później piłka znalazła się bramce BKS, ale sędzia gola nie uznał. Powodem takiej decyzji arbitra był faul na bolesławieckim bramkarzu. Piłkarze z Brzegu popełniali wiele błędów w obronie, ale gospodarze nie potrafili ich wykorzystać. W 26 minucie bliski pokonania Marka Przykłoty był zawodnik gości Jarosław Gad, ale na szczęście dla bolesławian trafił piłką w słupek. Pod koniec pierwszej połowy oba zespoły grały chaotycznie często tracąc piłkę w środkowej części boiska.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W 49 minucie przed szansą strzelenia drugiego gola w tym meczu znalazł się ponownie Tomasz Jasiński. Tym razem skutecznie interweniował bramkarz gości, wybijając piłkę na rzut rożny. W 52 minucie na bramkę gospodarzy strzelał niecelnie Jarosław Gad. Piłkarze z Brzegu starali się atakować bramkę BKS, ale ich akcje kończyły się zazwyczaj na bolesławieckich obrońcach. Goście próbowali także strzałów z daleka, ale i te były skutecznie blokowane przez defensywę bolesławian. W 75 minucie po faulu na zawodniku gości sędzia podyktował rzut wolny. Wykonawcą rzutu wolnego a zarazem zdobywcą remisowej bramki okazał się Bartłomiej Nykiel. Po stracie gola BKS próbował się zrehabilitować, ale nie przynosiło to rezultatów. Wiele kontrowersji wśród bolesławian wzbudzały decyzje sędziego. Arbiter skrupulatnie reagował na przewinienia BKS, zaś nie wykazywał takiej dokładności względem gości. Dyskusyjne sytuacje były interpretowane przez sędziego przeważnie na korzyść piłkarzy z Brzegu. Powodowało to częste protesty zarówno piłkarzy jak i kibiców. Ostatecznie BKS Bolesławiec zremisował u siebie z KP Brzeg Dolny 1:1.