Trzecia odsłona projektu „Ona i On” już za nami

Trzecia odsłona projektu „Ona i On” już za nami
fot. Krzysztof Gwizdała Zainteresowanie wystawami w Concordii nie słabnie. W najbliższy piątek czeka nas monodram, wystawa i koncert.
istotne.pl grzegorz roman, via sudetica, concordia, ona i on

Ponad sto osób uczestniczyło w kolejnej odsłonie projektu „Ona i On”. W piątek 31 października na terenie Concordii widzów przywitała pokazem ognia grupa Pironix. Później wszystkich przybyłych zaproszono do środka Galerii na wystawę rzeźby czterech bolesławieckich artystek: Barbary Bednarowicz, Edyty Orlińskiej, Katarzyny Kłopotek i Justyny Turek.

Nastrojowy i elegancki klimat wprowadzały światło świec i kwartet smyczkowy, który wykonał utwory Bacha czy Dvoraka oraz młodej kompozytorki Julii Niewar.

fot. Krzysztof Gwizdała
Oprawę muzyczną wernisażu zapewnił dziewczęcy kwartet smyczkowyOprawę muzyczną wernisażu zapewnił dziewczęcy kwartet smyczkowyfot. Krzysztof Gwizdała
fot. Krzysztof Gwizdała

W najbliższy piątek, 7 listopada o 18:00 ostatnia odsłona projektu. Zobaczyć będzie można monodram Eweliny Pankowskiej, wystawę malarstwa i rysunku sześciu bolesławieckich artystek oraz posłuchać zespołu 59-700.

Organizatorzy projektu, którymi są Via Sudetica, Ziemia Bolesławiecka i Grzegorz Roman, starają się by każda wystawa miała inny styl. Był już klimat miejski, sterylny, elegancki. Jaki teraz będzie? Warto wybrać się w ten piątek do Concordii.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich czytelników na spektakl teatru tańca współczesnego „motyle 2046” w sobotę, 8 listopada o 20:00. Miejsce to samo, Concordia. Spektakl jest elementem warsztatów tańca współczesnego, które rozpoczynają się w sobotę w Galerii o 11:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest oczywiście bezpłatny.

(informacja Grzegorz Roman/ KG)