Otwarto wystawę grafik Marca Chagalla

Otwarto wystawę grafik Marca Chagalla
fot. BOK Ekspozycję prac wybitnego artysty można oglądać w galerii Długiej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury do 29 listopada.
istotne.pl bok-mcc, wystawa, galeria długa, marc, chagall

Jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w tym roku! Wernisaż ekspozycji odbył się 7 listopada w galerii Długiej. „Marc Chagall to jedna z najwybitniejszych postaci w historii sztuki” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Radosław Gajewski z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. „Można go postawić w jednej linii z Pablem Picassem, Vincentem van Goghiem czy Henri Matisse'em” dodaje.

Ekspozycja prezentuje oryginalne litografie francuskiego malarza. 44 z nich to ilustracje do Biblii. Chagall współpracował z największymi artystami XX wieku. Do końca życia pozostał jednak rosyjskim Żydem, który najlepiej się czuje, rozmawiając z ludźmi w języku swojego dzieciństwa.

Praca Marca ChagallaPraca Marca Chagallafot. Krzysztof Gwizdała
Praca Marca ChagallaPraca Marca Chagallafot. Krzysztof Gwizdała

Jego styl to połączenie symbolizmu i ekspresjonizmu. Jak napisała Maria Poprzęcka w tekście „Poza awangardami”, Chagalla ukształtowała przede wszystkim „poetycka na wskroś wyobraźnia, nasycona wspomnieniami dzieciństwa i młodości, wyniesionymi z żydowskich wiosek i miasteczek, ich tradycji, obyczajów, folkloru”.

Wystawę można zwiedzać do 29 listopada (codziennie od 10:00 do 17:00). Bilety kosztują 4 zł.

(informacja ii)