StarBol pokonał Basket-Chrobry Głogów 75:73

fot. KK StarBol Zespół KK StarBol Bolesławiec po emocjonującym meczu pokonał na własnym parkiecie Basket-Chrobry Głogów 75:73. Po tym zwycięstwie drużyna awansowała na 7 miejsce w tabeli.
istotne.pl koszykówka, kk starbol

Początek rozegranego 8 listopada meczu w wykonaniu obu ekip był nerwowy. Po pierwszych pięciu minutach StarBol miał 5 punktów przewagi nad Basket-Chrobry Głogów. Zawodnicy Basketu opanowali nerwy i doprowadzili do wyrównania 10:10. Po kilku niedokładnych zagraniach bolesławian trener StarBolu poprosił o czas. Po przerwie na żądanie StarBolowcy objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca tej części spotkania. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:15 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie zawodnicy StarBolu opanowali emocje, ale nie ustrzegli się błędów. Do 9 minuty tej części spotkania bolesławianie mieli 7 punktów przewagi. W ostatniej minucie serię błędów StarBolowców bezwzględnie wykorzystali głogowianie, którzy wyszli na prowadzenie. Po 20 minutach gry goście prowadzili 35:37.

Do połowy trzeciej kwarty mecz był wyrównany. W drużynie bolesławieckiej zaczął punktować Kamil Milancej. Niestety, potem głogowianie odskoczyli StarBolowcom na 7 punktów, wychodząc na prowadzenie 54:47. W końcówce kwarty 6 punktów zdobyli Paweł Minciel i Dariusz Dzierżyc. Ostatnie słowo należało jednak do Pawła Jaworskiego z Basket-Chrobry Głogów, który dwoma celnymi rzutami ustanowił wynik kwarty na 19:18. Na 10 minut przed końcem spotkania głogowianie wygrywali ze StarBolem 56:53.

W ostatniej kwarcie przewaga Basketu sięgnęła nawet 10 pkt (65:55). Potem jednak zaczęli popełniać błędy, co pozwoliło gospodarzom w ciągu dwóch minut zniwelować całą stratę. Na 3 minuty przed końcem StarBol prowadził jednym punktem. Potem role się odwróciły. W przedostatniej minucie spotkania Basket miał 3 punkty przewagi (73:70). Sfaulowany Paweł Minciel wykorzystał tylko jeden rzut osobisty. Chwilę później Wojciech Klimek mógł zdobyć 3 punkty. Przy rzucie spod tablicy został sfaulowany. Piłka wpadła do kosza, ale zawodnik przestrzelił rzut osobisty. Na 34 sekundy przed końcem meczu był remis 73:73. Przy piłce byli zawodnicy z Głogowa. Jaworski oddał nieprzygotowany rzut zza linii 6,25 m i nie trafił. Piłkę zebrał Dzierżyc, a Zbigniew Owczarek po indywidualnej akcji ustanowił wynik meczu na 75:73 (19:15, 16:22, 18:19, 22:17) dla StarBolu.

Dzięki zwycięstwu bolesławianie przesunęli się na 7 miejsce. Goście, mimo porażki, awansowali na pozycję wicelidera.