Dzieci z Kraśnika Dolnego zwyciężyły w turnieju ekologicznym

Dzieci z Kraśnika Dolnego zwyciężyły w turnieju ekologicznym
fot. freeimages.com (Bartek Ambrozik) W turnieju „Szanujmy przyrodę” wystartowały drużyny z sześciu gminnych szkół podstawowych. Najlepszy okazał się zespół z Kraśnika Dolnego.
istotne.pl konkurs, gokis, ekologia, kraśnik dolny

W adresowanym do uczniów szkół podstawowych turnieju „Szanujmy przyrodę”, który odbył się 17 listopada, wzięły udział zespoły z Bożejowic, Brzeźnika, Kraśnika Dolnego, Kruszyna, Trzebienia i Żeliszowa. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wyjaśnić znaczenie słów: ekologia, pomnik przyrody, recykling czy degradacja środowiska. Z tym ostatnim pojęciem poradziła sobie jedynie drużyna z Kraśnika Dolnego.

fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Nie lada wyzwaniem była konkurencja polegająca na segregacji odpadów. Wszystkie drużyny otrzymały worki, w których znajdowały się różnego rodzaju śmieci. Dzieci miały umieścić je w odpowiednich pojemnikach. Niemały problem sprawiła maluchom folia aluminiowa (niektóre z drużyn wrzuciły ją do pojemnika na papier).

fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa w składzie: Helena Szymula, dyrektorka Gminnego Zakładu Obsługi Szkół, Jarosław Kowalski, dyrektor ds. inwestycji i ochrony środowiska bolesławieckiego MZGK, oraz Krzysztof Zatylny, członek Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów przy Radzie Gminy Bolesławiec.

Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym (w składzie: Natalia Skrabucha, Mateusz Deberny, Grzegorz Paluch i Marcin Dudziak). Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z Kruszyna (Adrianna Koch, Aleksandra Ziembikiewicz, Marta Najdek i Szymon Ostrowski), a na trzeciej – zespół z Trzebienia (Kamila Wróbel, Natalia Regińska, Kamila Marszałek i Piotr Kwoczka).

fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

(informacja GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie/ii)

Zobacz także

GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie