Bolesławiecka szkoła wygrała 20 tys. euro

Bolesławiecka szkoła wygrała 20 tys. euro
fot. sxc.hu Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych wraz z Wydziałem Edukacji Starostwa Powiatowego zwyciężyli w II edycji konkursu na modernizację oferty edukacyjnej szkół zawodowych.
istotne.pl konkurs, zsoiz, euro

W konkursie wzięły udział trzy bolesławieckie szkoły powiatowe: Zespół Szkół Handlowych i Usługowych, Zespół Szkół Mechanicznych oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. ZSOiZ przedstawił projekt organizacji i funkcjonowania hotelarsko-turystycznej pracowni symulacyjnej HOT-TUR. Bolesławiecki projekt jako jedyny uzyskał dofinansowanie w maksymalnej kwocie 20 tysięcy euro. Autorami projektu są: mgr Edyta Gorczyca oraz mgr Jolanta Płotnicka, dyrektor Laura Słocka-Przydróżna oraz Dariusz Kwaśniewski, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego. Nauczyciele, autorzy projektów, przygotowywali się do konkursu od stycznia bieżącego roku. W tym czasie brali udział w dwóch trzydniowych szkoleniach na temat "Wspierania rozwoju lokalnej współpracy partnerskiej w dziedzinie zatrudnienia".

W II edycji konkursu szkoły z całego Dolnego Śląska złożyły 39 projektów. Nagrodzono tylko cztery. W ubiegłym roku, w I edycji konkursu, zwyciężyła również bolesławiecka szkoła. Był nią Zespół Szkół Mechanicznych, który wygrał sprzęt za ponad 30 tysięcy euro. Powiat bolesławiecki jest jedynym z dwóch powiatów Dolnego Śląska, którego szkoły zwyciężały w obu edycjach konkursu. Oprócz Bolesławca udało się to Wałbrzychowi.

Nagroda główna – 20 tysięcy euro – będzie przeznaczona na zakup sprzętu dydaktycznego.