Niespokojnie minęła niedziela strażakom

Niespokojnie minęła niedziela strażakom
fot. B.org Zderzenie dwóch samochodów osobowych, pożar kamienicy przy ulicy Gdańskiej oraz nocny pożar domu w Kraśniku Dolnym, to zdarzenia, do których wyjeżdżała w niedzielę bolesławiecka straż pożarna. Tragiczny bilans niedzieli to jedna ofiara śmiertelna, dwie ranne osoby, oraz około 40 osób ewakuowanych ze swoich mieszkań.
istotne.pl straż pożarna, pożar

Poźnym popołudniem straż pożarna otrzymała informację o kolizji samochodów osobowych przy ulicy Asnyka. Na miejscu okazało się, że czołowo zderzyły się Opel Vectra i Volkswagen Golf. Dwóm rannym osobom pomocy udzieliło pogotowie ratunkowe. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach oraz na zneutralizowaniu plamy oleju, powstałej wskutek zderzenia. Prawdopodobną przyczyną zderzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, przez jednego z kierowców. Policja uznała ich za współwinnych, obaj zapłacą po 300 zł mandatu.

Po godzinie 17:00 dyżurny Powiatowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy Gdańskiej 16. Akcja gaszenia trwała przez całą noc z uwagi na to, że ogień trawił widoczne i niewidoczne elementy konstrukcji budynku. Oprócz poddasza paliły się stropy budynku, co groziło zawaleniem się całej kamienicy.

W czasie trwania akcji gaśniczej przy ulicy Gdańskiej, około godziny 2:00 w nocy, staż odebrała zgłoszenie o kolejnym pożarze. Tym razem palił się dom w Kraśniku Dolnym. Strażacy odcięli zasilanie budynku oraz wynieśli na zewnątrz dwie butle z gazem. Po ugaszeniu pożaru, w trakcie przeszukiwania pogorzeliska, strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny. "Spaleniu uległa część strychu. Nie są jeszcze znane przyczyny pożaru. Bada je biegły z zakresu pożarnictwa" powiedział serwisowi Boleslawiec.org Jerzy Kieler, zastępca komendanta straży pożarnej. Pożar w Kraśniku został w miarę szybko zauważony. Najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych szybko dojechały na miejsce i pożar udało się opanować.