Rozstrzygnięto II edycję konkursu Złota Puszka

Rozstrzygnięto II edycję konkursu Złota Puszka
fot. www W Starym Teatrze w Bolesławcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród II edycji konkursu ekologicznego Złota Puszka. Organizatorem konkursu był Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej.
istotne.pl konkurs, złota, puszka

Pierwsze miejsce w punktacji generalnej wywalczyła Szkoła Podstawowa z Tomisławia. Szkoła zebrała 162 puszki w przeliczeniu na jednego ucznia szkoły. Ten wynik zapewnił szkole otrzymanie nagrody głównej, a był nią zestaw komputerowy. Drugie miejsce zajął Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Iwinach. Na miejscu trzecim znalazło się Miejskie Przedszkole Publiczne numer 1 w Bolesławcu.

W rywalizacji przedszkoli pierwsze miejsce zajęło Miejskie Przedszkole Publiczne numer 1. Jedynka zebrała 157 puszek w przeliczeniu na jednego przedszkolaka. Na kolejnych miejscach znalazły się MPP numer 2 oraz MPP numer 6.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła szkoła z Tomisławia – zdobywca głównej nagrody w punktacji generalnej. Kolejne miejsca zajęły: SP numer 5 z Bolesławca i SP z Gościszowa.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W rywalizacji gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Iwinach. Ośrodek zebrał 159 puszek w przeliczeniu na jednego wychowanka. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. Na trzecim miejscu znalazło się Gimnazjum Publiczne w Iwinach.

Oprócz klasyfikacji zbiorowej uczestnicy konkursu rywalizowali także indywidualnie. Pierwsze miejsce w kategorii przedszkolak wywalczyła Justyna Wąsowska z MPP numer 2. Justyna nazbierała 2758 puszek. Drugie miejsce zajął Dawid Deluga z MPP numer 6, zaś trzeci był Oskar Małecki z MPP numer 1.

Wśród uczniów szkół podstawowych najwięcej puszek uzbierał Mariusz Skrok ze Szkoły Podstawowej w Tomisławiu. Jego wynik to 7100 zebranych puszek. Na drugim miejscu znalazł się Patryk Cioch ze Szkoły Podstawowej numer 5. Trzecie miejsce przypadło Sebastianowi Węgrzynowskiemu ze Szkoły Podstawowej numer 1.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Karolina Zubko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Wynik Karoliny to 1250 zebranych puszek. Na drugim miejscu znalazła się uczennica tej samej szkoły Justyna Kata. Trzecie miejsce przypadło Agnieszce Calów z Gimnazjum w Iwinach.

Na wtorkowej uroczystości obecni byli laureaci konkursu, rodzice, nauczyciele i wychowawcy, pracownicy MZGK oraz władze miasta. Oprócz wręczania nagród odbywały się występy dziecięcych zespołów oraz prezentacja filmu na temat gospodarowania odpadami.

Zobacz także

Więcej o konkursie Złota Puszka