Wyniki rekrutacji można otrzymać SMSem

Wyniki rekrutacji można otrzymać SMSem
fot. B.org Wystarczy wysłać za pomocą telefonu komórkowego SMSa, by otrzymać informację o przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej.
istotne.pl szkoła, rekrutacja, sms

Informację na temat wyników rekrutacji będzie można uzyskać przy użyciu SMS. Wysyłając wiadomość o treści WYNIK.BOL.YYYYYYYYYYY na numer 7116 otrzymamy w odpowiedzi informację, gdzie kandydat został zakwalifikowany. YYYYYYYYYYY to numer PESEL kandydata. Całkowity koszt SMSa wynosi 1,22 zł z VAT.

"Dla danego kandydata można wysłać wiele zapytań, dzięki czemu o wynikach rekrutacji mogą niezależnie dowiedzieć się na przykład kandydaci i rodzice" mówi Alicja Krzyszczak z Wydział Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu.

Informacje będą rozsyłane od daty publikacji wyników, natomiast zapytanie można wysyłać wcześniej (będzie ono oczekiwało do momentu publikacji wyników, kiedy odpowiedź na nie zostanie wysłana).

Przykład

Wysłanie SMSa o treści WYNIK.BOL.12345678901 spowoduje odesłanie informacji o wynikach kandydata o numerze PESEL 12345678901.