W weekend grali tenisiści i siatkarze

W weekend grali tenisiści i siatkarze
fot. sxc.hu W sobotę i w niedzielę rozegrano turnieje tenisa ziemnego i siatkówki plażowej. Oba turnieje są zaliczane do klasyfikacji ogólnej Otwartych Mistrzostw Bolesławca.
istotne.pl tenis, piłka, omb, plażowa

W sobotnim finale tenisa ziemnego w kategorii kobiet Krystyna Szwajkowska wygrała z Małgorzatą Borowską. W półfinale mężczyzn Roman Lisak pokonał Wojciecha Kordasiewicza, a Krzysztof Leszczyński wygrał z Mirosławem Wilkiem. W pojedynku finałowym zwyciężył Roman Lisak. W drugim dniu zawodów odbyły się gry deblowe. Zwyciężyła w nich rodzinny duet Wojciech i Jan Kordasiewicz. Pokonali oni parę Wojciech Ilczyna i Jerzy Sobas.

W niedzielę rozegrano turniej siatkówki plażowej. Początkowo impreza miała zostać przełożona na późniejszy termin. Organizatorzy wskazywali na trudne warunki pogodowe i zły stan boiska, jako powody przełożenia rozgrywek. Jednak upór zawodników sprawił, że turniej ostatecznie odbył się w niedzielę. W drugim turnieju siatkówki plażowej wystartowali zawodnicy z Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego i Bolesławca.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

Najlepsi okazali się siatkarze z Jeleniej Góry. Duet Tomasz Romańczuk i Tomasz Marzec pewnie wywalczył pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji znaleźli się Rafał Rutkowski i Paweł Rutkowski z UKS Bolesławiec. Trzecie miejsce przypadło Dawidowi Błaszczykiewiczowi i Rafałowi Rojkowi z Bad Boys Bolesławiec. Czwarte miejsce wywalczyła para Krzysztof Żamojda i Łukasz Młynarski z Lwówka Śląskiego, zaś na piątym uplasowali się Jarosław Boczar i Dominik Chodyra z bolesławieckiego klubu Aloha.