Centrum Muszkieterów otwarto w Bolesławcu

Centrum Muszkieterów otwarto w Bolesławcu
fot. B.org Od czwartku w Bolesławcu działają dwa supermarkety Grupy Muszkieterów. Intermarche i Bricomarche oraz pasaż butików z pewnością podniosą konkurencyjność rynku handlowego w naszym mieście.
istotne.pl intermarche, supermarket, bricomarche, muszkieterowie

Od samego rana setki osób odwiedzają nowe centrum handlowe. Cały parking jest wypełniony po brzegi samochodami. Ludzie muszą oczekiwać na wolne wózki i koszyki. Większość przybyłych mieszkańców powiatu, mimo oczekiwania na dostanie się do sklepu, jest zadowolona z nowych supermarketów.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Intermarche to supermarket spożywczy. Sklep ma w ofercie około 12 tysięcy produktów. Poza artykułami spożywczymi w Intermarche można zakupić artykuły chemii gospodarczej oraz produkty przemysłowe. Powierzchnia handlowa bolesławieckiego Intermarche wynosi 1 300 m². W Intermarche pracę znalazło 50 osób. "Wszyscy zatrudnieni pochodzą z Bolesławca" mówi Łukasz Dudzic, prezes Intermarche. "W wyborze i zatrudnieniu pracowników pomógł nam Powiatowy Urząd Pracy. Otrzymaliśmy dofinansowanie na stworzenie stanowisk pracy. Poza tym Urząd nieodpłatnie udostępnił nam pomieszczenie, gdzie przeprowadzaliśmy rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na pracowników" dodaje Łukasz Dudzic.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Drugi supermarket oferuje artykuły do domu i ogrodu. W Bricomarche można się zaopatrzyć w materiały do majsterkowania, akcesoria ogrodowe, artykuły służące do dekoracji wnętrz oraz materiały budowlane. Bricomarche jest nieco większy od Intermarche. Jego powierzchnia handlowa wynosi 1 400 m². W supermarkecie pracuje 25 osób. Podobnie jak w przypadku Intermarche wszyscy pracownicy pochodzą z Bolesławca. Łącznie powierzchnia handlowa całego kompleksu wynosi 3 600 m². Przed centrum handlowym powstał parking z miejscami dla 160 samochodów.

Powiatowy Urząd Pracy jest jedyną bolesławiecką instytucją, która ułatwiła start inwestycji Muszkieterów w naszym mieście. Gmina Miejska Bolesławiec nie potraktowała ulgowo nowego podmiotu gospodarczego. Centrum Muszkieterów rozpoczęło więc działalność nie mając żadnych ulg.

Brak opisuBrak opisufot. B.org