Bolesławieckie psy muszą być oznakowane

Bolesławieckie psy muszą być oznakowane
fot. B.org Do 30 listopada każdy właściciel musi zarejestrować i oznaczyć swojego psa. Jeśli tego nie zrobi, może zostać ukarany grzywną.
istotne.pl pies, znakowanie

Od 9 maja każdy właściciel psa jest zobowiązany do jego rejestracji i oznakowania. Rejestracji dokonuje się w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Mikołaja Brody nr 13 w Bolesławcu, a oznakowania w placówce weterynaryjnej.

Oznakowanie polega na wszczepieniu pod skórę psa układu elektronicznego. Ma to pomóc w szybkiej i prostej identyfikacji zwierzęcia i jego właściciela. Do 30 listopada 2005 oznakowania psa można dokonać bezpłatnie w następujących placówkach weterynaryjnych:

  • Lecznica Zwierząt Marta Surdyka, ul. Konstytucji 3 Maja nr 11, Bolesławiec
  • Zakład Leczenia Zwierząt Michał Drozdowski, Bożejowice 52
  • Lecznica Dla Zwierząt Bogdan Basałyga, ul. Piastów 23 B, Bolesławiec
  • Przychodnia Dla Zwierząt Piotr Klasa, Kraszewskiego 37, Bolesławiec

Warunkiem dokonania bezpłatnego oznakowania psa jest zamieszkiwanie lub prowadzenie działalności przez właściciela psa na terenie miasta Bolesławiec oraz posiadanie dowodu opłaty podatku od posiadania psa lub wykazanie, że jest się zwolnionym z obowiązku opłaty tego podatku.

W przypadku nie oznakowania psa do 30 listopada 2005 lub nabycia go po tym terminie, znakowanie odbywać się będzie na koszt właściciela. Obowiązek znakowania szczeniąt powstaje po ukończeniu przez nie dwunastego tygodnia życia. Osoby, które nie oznakują i nie zarejestrują posiadanych psów do 30 listopada, podlegać będą karze grzywny.