Daniel Biernat jest asystentem Lidii Geringer

Daniel Biernat jest asystentem Lidii Geringer
fot. D. Bierant Przewodniczący bolesławieckiej FMS będzie pomagać w kontaktach z posłanką. Będzie też ułatwiać załatwianie spraw, w których mogą pomóc eurodeputowani.
istotne.pl lidia geringer de oedenberg, daniel biernat

11 czerwca we Wrocławiu odbyło się spotkanie posłanki do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg z osobami, które wytypowała na swoich asystentów. Ich zadaniem będzie prowadzenie biur poselskich na terenie Dolnego Śląska. Asystentem biura na terenie powiatu bolesławieckiego został wybrany Daniel Biernat, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów.

"Pani poseł jest osobą kompetentną, rzeczową i bardzo komunikatywną. Przyjemnością i zaszczytem będzie dla mnie współpraca z tak znaną osobą" powiedział serwisowi Boleslawiec.org Daniel Biernat. Praca w biurze będzie miała charakter społeczny. Daniel Biernat będzie pomagać między innymi w kontaktowaniu się z posłanką, w przygotowywaniu petycji w sprawie łamania prawa europejskiego, praw obywatelskich, prawa własności i nietykalności oraz przy kierowaniu skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu na przedłużające się postępowanie sądowe lub krzywdzące wyroki.

Społeczne Biuro Informacyjne mieści się w Bolesławcu przy ulicy Opitza 15. Czynne jest we czwartki od godz. 12:00 do 14:00, telefon (0-75) 732 30 60.