Bolesławiec promuje się w Pradze

Bolesławiec promuje się w Pradze
fot. B.org Wystawa bolesławieckiej ceramiki prezentowana jest w Instytucie Polskim.
istotne.pl międzynarodowy plener ceramiczno, praga

W Instytucie Polskim w Pradze w Czechach rozpoczęło się w poniedziałek wydarzenie pod hasłem "Made in Bolesławiec". Prezentacja Bolesławca ma na celu promocję naszego miasta wraz z jego kulturą i tradycjami oraz zaproszenie turystów na Święto Ceramiki, które od szesnastu lat odbywa się w przedostatni weekend sierpnia.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Bolesławiec jest trzecim po Wrocławiu i Warszawie miastem, które miało swoją prezentację w Instytucie Polskim w Pradze. Głównym punktem imprezy był wernisaż wystawy poplenerowej 40 Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego, który zgromadził liczne grono zwiedzających. Uroczystego otwarcia "Made in Bolesławiec" dokonał dyrektor Instytutu Polskiego Mirosław Jasiński oraz prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Wystawa, którą mieszkańcy i turyści goszczący w Pradze mogą oglądać do 24 czerwca, stała się również okazją do zaprezentowania fotografii bolesławianina Grzegorza Matoryna, bolesławieckiego zespołu bluesowego "Obstawa Prezydenta" oraz mimicznych impresji na temat ceramiki Bagdana Nowaka, również mieszkańca Bolesławca.

Po Pradze wystawa poplenerowa będzie eksponowana w czeskim Krumlowie – mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.