Mieszkańcy kilku wsi bawili się na festynach

Mieszkańcy kilku wsi bawili się na festynach
fot. GOKiS W podbolesławieckich miejscowościach trwa sezon festynowy. Po Truskawkowym Święcie w Starych Jaroszowicach, okazję do spotkań i miłego spędzenia czasu mieli mieszkańcy Bożejowic i Kruszyna.
istotne.pl kruszyn, gokis, bożejowice

W sobotę odbył się festyn rodzinny w Bożejowicach. Na terenie zielonym przy szkole podstawowej zgromadziło się wiele osób. Oprócz mieszkańców Bożejowic byli także goście z sąsiednich miejscowości, w tym mieszkańcy Bolesławca. Program festynu był różnorodny. Na scenie zaprezentował się Zespół Ludowy z Żeliszowa oraz duet Jola Pytlińska i Joasia Stec z Kraśnika Górnego. Odbywały się także konkursy dla dzieci i dorosłych oraz pokaz gimnastyczny, w wykonaniu dziewczęcej grupy sportowej Piramida. Festyn zakończył się ludową zabawą, której nie przeszkodził padający przez godzinę deszcz. Pieniądze, które udało się zebrać podczas festynu, zostały przeznaczone na remont miejscowego kościoła.

Brak opisuBrak opisufot. GOKiS

W niedzielę na terenie przykościelnego Parku Nocy Świętojańskiej w Kruszynie odbył się kolejny festyn. Podobnie, jak w przypadku innych tego typu imprez, odbyły się artystyczne występy oraz liczne konkursy. Gwiazdą kruszyńskiego festynu był Zespół Pieśni i Tańca Jutrzenka. Wśród konkursów jako ciekawostkę można wymienić konkurs ważenia widzów. Ważono grupy osób. Na szczęście konkursowa waga nie pękła, mimo że przez moment wskazywała 500 kilkogramów. Festyn zakończył się zabawą ludową, trwającą do trzeciej nad ranem.

Organizatorami obu festynów były miejscowe Rady Parafialne oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kruszynie.