Szpital zostanie, będą nowe szkoły

Szpital zostanie, będą nowe szkoły
fot. B.org W Bolesławcu powstaną cztery nowe szkoły policealne. W czasie czwartkowej 27 sesji Rady Powiatu radni zadecydowali także o wstrzymaniu likwidacji szpitala powiatowego.
istotne.pl sesja, rada powiatu, szpital powiatowy

Nowe szkoły policealne zostaną utworzone na bazie istniejących zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Szkoły policealne powstaną w Zespole Szkół Mechanicznych, w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i w Zespole Szkół Elektronicznych. Umożliwią one młodym ludziom zdobycie zawodu i stworzą ciekawą alternatywę dla osób, które z różnych powodów, nie będą mogły studiować.

W czasie czwartkowej sesji radni podjęli także decyzję o rezygnacji z likwidacji szpitala powiatowego. Tym sposobem uchylona została wcześniejsza uchwała o likwidacji publicznego szpitala na rzecz późniejszych jego przekształceń w placówkę niepubliczną. W ten sposób radni umożliwiają otrzymanie przez publiczny szpital pomocy z budżetu państwa. Parlament zdecydował w kwietniu, że pomoc państwa nie dotyczy szpitali niepublicznych.

Zobacz także

Starostwo Powiatowe w Bolesławcu