Bolesławiecki SLD ma kandydata na posła

Bolesławiecki SLD ma kandydata na posła
fot. B.org Bolesławiecki SLD oficjalnie przedstawił swojego kandydata na posła do Sejmu RP. Podczas środowej konferencji prasowej władze Sojuszu oznajmiły, że o mandat poselski będzie się ubiegał Dariusz Sas.
istotne.pl wybory, sld, dariusz sas

W połowie czerwca w powiatowych strukturach Sojuszu odbyły się tajne wybory. O miano kandydata na posła ubiegało się dwóch członków sojuszu: Dariusz Sas i Lesław Śliwko. O wyborze tego pierwszego zdecydowała przewaga siedmiu głosów.

Wiadomo już, że kandydata na posła popierają bolesławieckie środowiska lewicowe, między innym Młodzi Socjaldemokraci, Związek Emerytów i Rencistów oraz Związek Działkowców. Wiadomo również, że kampanią wyborczą będzie kierował Stanisław Szypulski, sekretarz rady powiatowej SLD. Nie jest natomiast pewne, na którym miejscu listy wyborczej znajdzie się kandydat na posła. Jeśli Rada Krajowa zatwierdzi proponowaną kolejność nazwisk, to Dariusz Sas będzie kandydował z czwartego miejsca na liście.

Dariusz Sas ma 29 lat i dwójkę dzieci. Ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu. Jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej SLD. Pracuje w powiatowym biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którego jest kierownikiem. Jako poseł chce zająć się przede wszystkim walką z bezrobociem oraz pozyskiwaniem inwestorów i unijnych funduszy dla naszego regionu.

Aktualizacja 2005-08-10 12:15

Dariusz Sas zrezygnował na początku sierpnia z kandydowania do Sejmu Rzeczypospolitej.