Europejskie Biegi Uliczne odbyły się w Bolesławcu

Europejskie Biegi Uliczne odbyły się w Bolesławcu
fot. sxc.hu W minioną niedzielę odbyły się w Bolesławcu Drugie Europejskie Biegi Uliczne. Impreza pod patronatem Ireny Szewińskiej zgromadziła wielu zawodników krajowych i zagranicznych. Na zwycięzców czekały puchary, dyplomy i nagrody pieniężne.
istotne.pl mosir, bieg

Biegacze ścigali się na czterech dystansach: 300, 600, 900 metrów i na 10 kilometrów. Jako trasę biegów wybrano ulice w centrum miasta. Start i meta znajdowały się w rynku.

Na najdłuższym dystansie najlepiej zaprezentował się Dariusz Kruczkowski, reprezentujący klub Zawisza Bydgoszcz. Trasę 10 kilometrów przebiegł w czasie 30 minut i 22 sekund. Drugi czas uzyskał Igor Zavoronok, reprezentujący Białoruś. Jego czas to 30 minut i 46 sekund. Trzecim najszybszym zawodnikiem tego biegu został Adam Draczyński, reprezentujący WKS Oleśniczanka. 10 kilometrów pokonał on w czasie 31 minut i 17 sekund.

Bolesławianie bardzo dobrze wypadli w biegach na 300, 600 i 900 metrów. Dystans 300 metrów najszybciej pokonał Kamil Rościszewski z Bolesławca. Jego czas to 1 minuta i 1 sekunda. Jako druga na metę przybiegła bolesławianka Karolina Olszewska. Jej wynik był zaledwie o 4 sekundy gorszy niż Kamila. Jako trzeci linię mety przekroczył Dawid Juszczyk. Czas bolesławianina to 1 minuta i 7 sekund.

Na dystansie 600 metrów najszybsza była Katarzyna Jankowska. Jej czas to 1 minuta i 54 sekundy. O 2 sekundy gorszy był Radosław Weneny. W trzecim czasie dystans 600 metrów pokonała Paulina Olszowy. Jej wynik to 1 minuta i 56 sekund. Cała powyższa trójka to bolesławianie.

Dystans 900 metrów najszybciej pokonał Patryk Dudyński z Bolesławca. Jego wynik to 2 minuty i 38 sekund. Zaledwie o sekundę gorszy był Michał Zając z klubu Atleta Rząsiny. Trzeci najlepszy czas uzyskał Grzegorz Makarewicz ze Świętoszowa. Jego czas to 2 minuty i 42 sekundy.

Biegi zostały dofinansowane przez Unię Europejską, a ich organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu.