Odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa szkół

Odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa szkół
fot. B.org Reprezentacje dziewcząt i chłopców wzięły udział w piątkowych lekkoatletycznych mistrzostwach Bolesławca szkół podstawowych. Na najlepszych czekały puchary i dyplomy.
istotne.pl mosir, lekkoatletyka, mos

Zawody rozegrano na stadionie miejskim przy ulicy Spółdzielczej. Uczniowie rywalizowali w biegach na dystansie 60, 300, 600 i 1000 metrów. Poza konkurencjami biegowymi odbyły się zawody w skokach w dal i wzwyż, a także rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi biegaczami zostali:

  • na dystansie 60 metrów – Dagmara Gadalska ze Szkoły Podstawowej numer 2 i Sławomir Sanetra z SP nr 5
  • na dystansie 300 metrów – Patrycja Kurzepa z SP nr 4 i Radosław Weneny z SP nr 2
  • na dystansie 600 metrów – Katarzyna Jankowska z SP nr 4
  • na dystansie 1000 metrów – Wojtek Kowalski z SP nr 4.

W skoku w dal pierwsze miejsca zajęli Luiza Piela z SP nr 1 i Paweł Andrzejewski z SP nr 4. W skoku wzwyż, wśród dziewcząt zwyciężyła Oliwia Seweryn z SP nr 1, natomiast wśród chłopców Albert Bieniasz również z jedynki.

W rzucie piłeczką palantową pierwsze miejsca zajęli uczniowie SP nr 5: Natalia Kulczycka i Adrian Polit. W pchnięciu kulą najlepszymi okazali się uczniowie czwórki: Natalia Żabierek i Mateusz Kubuś.

W klasyfikacji drużynowej w kategoriach dziewcząt i chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 4. W kategorii dziewcząt kolejne miejsca zajęły: jedynka, dwójka i piątka, w kategorii chłopców piątka, dwójka i jedynka.