Dzieci wystąpiły w koncercie dla rodziców

Dzieci wystąpiły w koncercie dla rodziców
fot. B.org W Szkole Podstawowej nr 4 odbył się koncert "Dzieci Rodzicom". Koncert był różnorodny artystycznie. Dzieci śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze i grały na instrumentach.
istotne.pl koncert, sp4

Prowadzącymi koncert i jego wykonawcami byli uczniowie Czwórki. Na scenie zaprezentowały się szkolne zespoły taneczne – dzieci tańczyły Krakowiaka i Polkę. Oczywiście te tańce odbywały się w odpowiednich strojach. Po tradycji przyszła kolej na nowoczesność. Tu miła niespodzianka dla wielbicieli zespołu tanecznego Canon. Część tego znanego zespołu stanowią bowiem uczennice z czwórki, podobnie jak w Zespole Pieśni i Tańca Bolesławiec. Na scenie zaprezentował się także szkolny zespół Oktawa. Poza tym publiczność mogła posłuchać wierszy i piosenek oraz wysłuchać etiudy jazzowej i brzmienia instrumentów perkusyjnych.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Do piątkowego koncertu dzieci przygotowywała trójka nauczycieli: Barbara Tarnowska, Irmina Nowak i Joanna Krajewska. "Próby trwały przez ostatni tydzień" mówi Irmina Nowak. "Ten koncert to dzieło wszystkich nauczycieli ze szkoły. Oni odkrywają uczniów, podsuwają pomysły, ćwiczą z nimi i zgłaszają do konkursów. Nasz trójka tylko spina to wszystko w całość" dodaje Irmina Nowak.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Do Szkoły Podstawowej nr 4 uczęszcza wielu zdolnych uczniów. Duża część z nich z powodzeniem bierze udział w różnego rodzaju olimpiadach i konkursach przedmiotowych. O tym, jak wiele różnorodnych osiągnięć notuje bolesławiecka Czwórka, można było się przekonać, będąc na piątkowym koncercie. W przerwach między występami dyrektor szkoły Jerzy Zarzycki odczytywał nazwiska wyróżniających się uczniów.

Zobacz także

Szkoła Podstawowa nr 4