Bolesławiec zaprezentuje się w Pradze

Bolesławiec zaprezentuje się w Pradze
fot. B.org 7 czerwca w Instytucie Polskim w Pradze, który znajduje się w samym sercu miasta – na starówce, odbędzie się impreza po hasłem "Made in Bolesławiec".
istotne.pl ceramika, praga, made in boleslawiec

Na początku czerwca w stolicy Czech odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej 40 Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego. Wystawa jest oczywiście głównym punktem zaistnienia Bolesławca w Pradze, ale będzie również pretekstem do kilku wydarzeń towarzyszących oraz zareklamowania Bolesławieckiego Święta Ceramiki, które odbywa się w przedostatni weekend sierpnia.

Rzeźbom poplenerowym towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna bolesławianina Grzegorza Matoryna. 7 czerwca przewidziany jest koncert zespołu bluesowego "Obstawa Prezydenta" oraz etiuda pantomimiczna Bogdana Nowaka – mima, który przez wiele lat występował na wszystkich scenach na świecie u boku znanego francuskiego mima Marcella Marceau. W programie wystawy będzie także rozpalenie pieca ceramicznego. Materiał do jego budowy będzie oczywiście przywieziony z Bolesławca.

Wystawie towarzyszyć będą artystyczne happeningi oraz inne interaktywne działania (np. toczenie na kole garncarskim, lepienie w glinie, ręczne malowanie biskwitów), w których uczestniczyć mogą mieszkańcy Pragi i turyści.

Wystawa "Made in Bolesławiec" trwać będzie od 7 do 30 czerwca.