Szkoły i placówki specjalne startowały w igrzyskach

Szkoły i placówki specjalne startowały w igrzyskach
fot. B.org Na stadionie miejskim w Bolesławcu odbyły się VII Regionalne Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół i Placówek Specjalnych. Zawodnicy startowali w biegach na różnych dystansach, skakali w dal oraz rzucali piłeczką palantową.
istotne.pl niepełnosprawność, szkoła specjalna

Do Bolesławca przyjechali we wtorek wychowankowie ośrodków specjalnych z regionów jeleniogórskiego i legnickiego. Swoje reprezentacje wystawiły Jelenia Góra, Lwówek Śląski, Złotoryja i Zgorzelec. Nasze miasto reprezentowali wychowankowie II Środowiskowego Domu Samopomocy, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych oraz Stowarzyszenie Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. "Takie wydarzenie ma pokazać społeczeństwu, że przez sport można przezwyciężać różne, życiowe trudności i czerpać radość z życia" mówi Danuta Stefanów, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Bolesławcu.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W punktacji ogólnej szkół podstawowych i gimnazjów pierwsze miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Lwówka Śląskiego. Kolejne miejsca zajęły: Zespół Szkół Specjalnych z Jeleniej Góry, Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych z Bolesławca, SOSW Złotoryja i SOSW Zgorzelec. W kategorii zasadniczych szkół zawodowych najlepiej wypadli zawodnicy ze Złotoryi. Na kolejnych miejscach znalazły się: Lwówek Śląski, Jelenia Góra, Zgorzelec i Bolesławiec. Wszyscy uczestnicy igrzysk otrzymali nagrody: piłki do gry, przybory szkolne i słodycze.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

VII Regionalne Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół i Placówek Specjalnych pierwotnie były zaplanowane na 18 maja. Z powodu złej pogody termin ten przeniesiono na 7 czerwca. Organizatorzy nie trafili jednak na sprzyjającą aurę. Mimo zimna i padającego deszczu zawody udało się rozpocząć i doprowadzić do końca. Na zziębniętych, ale szczęśliwych zawodników, czekały gorąca herbata i grochówka. Dzieci i młodzież mogli też zobaczyć z bliska nowoczesny samochód strażacki oraz samochód terenowy, z którego korzysta bolesławiecka policja.