Dziecięce chóry wystąpiły w kościele

Dziecięce chóry wystąpiły w kościele
fot. B.org Koncert chórów Kehrwieder z Solde (Niemcy) i Melikos ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Bolesławca odbył się w święto Bożego Ciała w kościele p.w. św. Cyryla i Metodego.
istotne.pl koncert, chór, sp1, melikos, kehrwieder

W październiku ubiegłego roku chór Melikos ze Szkoły Podstawowej nr 1 przebywał na tourne w Niemczech w Hildesheim koło Hannoweru. Teraz Szkoła Podstawowa nr 1 gości zaprzyjaźniony Chór Dziecięcy Kehrwieder z Sohlde z Niemiec. Od 24 maja – przez pięć dni – niemieckie dzieci mieszkają u rodzin uczniów bolesławieckiej jedynki.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W programie wizyty w Polsce są między innymi spotkanie ze społecznością szkolną, udział w zajęciach edukacyjnych, zwiedzanie zakładów ceramicznych, wizyta u prezydenta Bolesławca oraz wycieczki do Kliczkowa i Karpacza.

Oba chóry przygotowały dwa koncerty dla mieszkańców Bolesławca. Pierwszy odbył się we czwartek w kościele przy ul. Łasickiej. Kolejny odbędzie się w sobotę w sali Forum o godzinie 12:00

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Wizyta chóru niemieckiego odbywa się w ramach obchodów Dni Kultury Niemieckiej w Polsce. Projekt wymiany dzieci i młodzieży sfinansowany jest ze środków Euroregionu Nysa oraz przez miejscowych sponsorów, to jest Urząd Gminy Bolesławiec oraz przedsiębiorstwo "Eko-Naft" i restaurację "Oleńka".