Niektóre pociągi nie dotrą dziś do Bolesławca

Niektóre pociągi nie dotrą dziś do Bolesławca
fot. B.org Z powodu burzy utrudniony jest ruch kolejowy na Dolnym Śląsku. Nie można się dostać pociągiem z Bolesławca do Wrocławia i z powrotem.
istotne.pl pkp, burza

Żadne pociągi od kilku godzin nie wjeżdżają do Wrocławia ani nie wyjeżdżają z tego miasta. Z powodu nawałnicy, która przeszła nad Dolnym Śląskiem dzisiaj po południu, w wielu miejscach zerwana jest trakcja elektryczna, a na torach leżą zwalone drzewa. Wrocławski węzeł kolejowy jest odcięty od świata, wszystkie pociągi stanęły w różnej odległości od Wrocławia, sytuacja unormuje się dopiero we wtorek nad ranem.

Pociągi kursują tylko na trasach z Wrocławia do Poznania. Zablokowane są linie kolejowe do Zgorzelca, Opola, Kłodzka i Zielonej Góry. Prądu pozbawiony jest też dworzec główny PKP we Wrocławiu.

Do Bolesławca nie dojadą dziś dwa pociągi z Wrocławia: pociąg osobowy relacji Wrocław-Węgliniec z godz. 20:54 oraz "Wrocławianin" relacji Warszawa Wsch.-Zgorzelec z godz. 21:59. Do Wrocławia natomiast nie dojedzie pociąg osobowy relacji Goerlitz-Wrocław z godz. 19:08. Dla podróżnych, którzy utknęli na dworcach bądź w stojących w polu pociągach, Polskie Koleje Państwowe organizują autobusową komunikację zastępczą.