Zakończył się konkurs na „Młodego przedsiębiorcę”

Zakończył się konkurs na „Młodego przedsiębiorcę”
fot. B.org W poniedziałek odbyły się ostatnie przesłuchania autorów najciekawszych pomysłów na biznes. Ogłoszenie wyników nastąpi w sobotę w Teatrze Starym.
istotne.pl btg, młody przedsiębiorca

Konkurs na młodego przedsiębiorcę kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. W tym roku odbywa się po raz drugi. Podobnie jak w poprzedniej edycji jego współorganizatorami są Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

Przesłuchania przed komisją, którą stanowią praktycy przedsiębiorczości, mają na celu wskazanie ewentualnych niedociągnięć uczniowskich projektów. Każdy kandydat na biznesmena może podczas rozmowy rozszerzyć wizję swojego pomysłu.

Na konkurs wpłynęło 37 prac indywidualnych i zbiorowych. W sumie przystąpiło do niego 60 osób. Wśród pomysłów na biznes najwięcej było firm usługowych i handlowych o przeróżnych branżach. Podobnie jak w ubiegłym roku niewiele pomysłów dotyczyło działalności produkcyjnej.

Organizatorzy konkursu przyznają, że w drugiej jego edycji daje się zauważyć wyższy poziom i w sprawach merytorycznych i w kwestii sposobów prezentacji przygotowanych projektów.

Główna nagroda finansowa w konkursie to 750 złotych. Druga i trzecia nagroda to odpowiednio 500 i 250 złotych. Laureaci otrzymają też pamiątkowe statuetki "Młodych przedsiębiorców".

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w sobotę w Starym Teatrze o godzinie 15:00.

Serwis Boleslawiec.org jest jednym z patronów medialnych konkursu.