Siatkarze TOP Bolesławiec spadli do trzeciej ligi

Siatkarze na ławce
fot. istotne.pl Siatkarze TOP Bolesławiec nie zdołali utrzymać się w walce o drugą ligę. W sobotnim meczu podopieczni Bogusława Mienculewicza przegrali z Maratonem Świnoujście 1:3.
istotne.pl 0 top bolesławiec, maraton, świnoujście, siatkówka

Mała liczba kibiców, brak ławek a także brak band z reklamami świadczyły o tym, że był to mecz, w którym TOP żegnał się z drugą ligą. Mimo tego bolesławianie pierwszego seta zaczęli ambitnie. Do siedemnastego zdobytego punktu utrzymywali kilkupunktową przewagę. Potem do głosu doszli goście i ze stanu 17:13 dla TOP, zrobiło się 21:17 dla Maratonu. Pierwszy set zakończył się przegraną bolesławian 19:25. W drugim TOP łatwo pokonał Maraton 25:19.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W trzecim secie znowu dobrze zaczęli gospodarze. Przewaga bolesławian utrzymywała się do 10 zdobytego punktu. Jednak Maraton wyrównał i wygrał 25:18. W tym momencie na tablicy świetlnej pojawił się wynik 2:1 dla gości. W czwartym, rozstrzygającym secie, siatkarze TOP mylili się coraz częściej. Po raz kolejny dały o sobie znać błędy popełniane we wcześniejszych meczach. Brak zgrania, przekraczanie linii środka boiska a także trudności z precyzyjnym rozegraniem ataku. Ostatniego seta TOP przegrał 20:25, zaś cały mecz 1:3.

Sobotni mecz rozgrywany w Bolesławcu był ostatnim z trzech zaplanowanych spotkań, w walce o siódme miejsce i dalszą możliwość gry o pozostanie w drugiej lidze. Niestety wszystkie trzy mecze drużyna bolesławiecka przegrała. Dwa pierwsze, rozgrywane w Świnoujściu TOP przegrał 0:3. W sobotę uległ drużynie Maratonu 1:3. Oznacza to, że to nie TOP Bolesławiec a Maraton Świnoujście przeszedł do kolejnej rundy w walce o utrzymanie się w drugiej lidze.