Rozegrano mistrzostwa w wyciskaniu sztangi

Mężczyzna wyciska sztangę
fot. istotne.pl W piątek w siłowni TKKF Bolesławianka odbyły się Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do siłowych zmagań stanęło ponad dwudziestu zawodników. Zwycięskie tytuły przyznano w pięciu kategoriach.
istotne.pl 0 siłownia, wyciskanie sztangi leżąc

W kategorii dwudziestu lat pierwsze miejsce zajął Wojciech Wojciechów. Sztanga, którą zdołał wycisnąć, ważyła 150 kilogramów. W kategorii do lat trzydziestu bezkonkurencyjnym okazał się Andrzej Kocyła. Jego wynik to 182,5 kilograma. Zwycięzcą i zarazem rekordzistą zawodów został Krzysztof Andreasik. Występując w kategorii do lat czterdziestu zdołał wycisnąć sztangę ważącą aż 205 kilogramów. Nowy Mistrz Bolesławca jest mieszkańcem Złotoryi. Na siłowni trenuje od sześciu lat. Mówi, że do Bolesławca przyjechał po zwycięstwo.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W kategorii najmłodszego zawodnika zwyciężył Kamil Haniszewski. Wśród najstarszych nagrodzono Andrzeja Lisowskiego. Kilkakrotnie zdarzało się, że kibice nie zgadzali się z decyzjami sędziów, którzy nie zaliczali zawodnikowi danej próby wyciśnięcia. "Najczęstszym błędem, popełnianym przez zawodników, jest odrywanie bioder od ławeczki" tłumaczy prezes TKKF Bolesławianka i zarazem sędzia zawodów Ireneusz Góra. Wyciskający sztangę zawodnik nie może odrywać bioder od ławeczki na której leży. Podobnie nie może odrywać stóp od podłoża. Niedozwolone jest również skośne prowadzenie sztangi. Wtedy sędziowie nie zaliczają danego podejścia.

Mistrzostwa Bolesławca przeciągnęły sporo kibiców. Kilkadziesiąt osób zgromadzonych w przystadionowej siłowni obserwowało i dopingowało wszystkich zawodników. Nagrody w postaci pucharów i medali ufundował Prezydent Bolesławca i Starosta Powiatu Bolesławieckiego.