Rozegrano zawody w udzielaniu pierwszej pomocy

Rozegrano zawody w udzielaniu pierwszej pomocy
fot. B.org W sobotnie przedpołudnie w bolesławieckim rynku PCK zorganizował Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Pierwsze miejsce wywalczyła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 1.
istotne.pl pck, pomoc, pierwsza

Największymi umiejętnościami w ratowaniu życia wykazała się młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęła również reprezentacja I LO, zaś trzecie miejsce przypadło młodzieży z drugiego bolesławieckiego liceum.

W zawodach oceniano wiedzę teoretyczną i praktyczną. Czteroosobowe zespoły musiały wykazać się umiejętnościami ratowania rannych w wypadkach drogowych, ofiar oparzeń czy osób poszkodowanych wskutek upadku z dużej wysokości. Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary i nagrody. Dodatkowo zwycięska reprezentacja pierwszego liceum wystąpi w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, które odbędą się 28 maja we Wrocławiu.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

O tytuł mistrza pierwszej pomocy, oprócz szkolnych reprezentacji z Bolesławca, ubiegały się również drużyny ze Związku Harcerstwa Polskiego, Szkoły Podstawowej z Parowej, Gimnazjum Publicznego z Nowogardu i goście z niemieckiego Bautzen.

Przy okazji rozgrywanych mistrzostw bolesławianie mogli bezpłatnie skorzystać z porad lekarskich oraz zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi.