Młodzi ludzie sprzątali Bolesławiec

Młodzi ludzie sprzątali Bolesławiec
fot. B.org W piątek obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Urząd Miasta ogłosił konkurs na uzbieranie największej góry śmieci. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie z Gimnazjum numer 4.
istotne.pl śmieci, ekologia

Do sprzątania wyznaczono najbardziej zaśmiecone rejony naszego miasta. Gimnazjaliści sprzątali okolice ulic Mostowej i Wróblewskiego, okolice Bulwaru nad Bobrem a także rejon ulic Jeleniogórskiej i Zwycięstwa.

Najbardziej zaśmieconym terenem okazały się okolice ulicy Gdańskiej. Właśnie tam uczniowie Gimnazjum numer 4 nazbierali największą stertę śmieci. I to oni zostali zwycięzcami konkursu, zdobywając pierwszą nagrodę – 600 zł. Pozostałe gimnazja zajęły drugie równorzędne miejsca, zdobywając po 480 zł.

O tym jak bardzo zaśmiecone są obrzeża miasta świadczy fakt, że z każdego sprzątanego terenu zebrano po kilkanaście worków śmieci. Plastikowe i szklane butelki, papiery, kawałki desek to tylko niektóre z odpadów, które zebrali uczniowie z bolesławieckich szkół. W sumie w sprzątaniu Bolesławca brali udział uczniowie z wszystkich gimnazjów a także, nie biorące udziału w konkursie, Szkoły Podstawowe numer 1 i 3 oraz Przedszkole numer 7.

Zobacz także

Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu