PKP przygotowują kolejny rozkład jazdy

PKP przygotowują kolejny rozkład jazdy
fot. B.org Polskie Koleje Państwowe zachęcają do wysyłania propozycji utworzenia nowych połączeń oraz opinii dotyczących dotychczasowych pociągów.
istotne.pl pkp, rozkład jazdy

PKP dokonały pierwszego podsumowania akcji, w której zbierane są opinie pasażerów na temat połączeń oraz propozycje nowych pociągów. Tylko w ciągu jednego miesiąca w bazie danych zarejestrowano prawie 13 tys. wpisów. Ponad 70% zgłoszeń to propozycje wprowadzenia nowych pociągów. Największa ich część dotyczyła województwa mazowieckiego (17,7% wpisów), w dalszej kolejności dolnośląskiego (15,5% propozycji) i śląskiego (9,5%).

Wśród proponowanych połączeń prawie połowę stanowiły pociągi osobowe, a jedynie 17% z kategorii Ekspres, InterCity i EuroCity. Blisko jedna czwarta wypełnionych formularzy to sugestie dotyczące kursowania już istniejących pociągów.

Akcja "Buduj z nami" jest częścią przygotowań do wdrożenia w grudniu 2005 roku nowego rozkładu jazdy, który będzie obowiązywać przez trzy kolejne lata. W tym czasie będą wprowadzane jedynie kosmetyczne zmiany w kursowaniu pociągów. Nowy rozkład musi spełniać jednocześnie oczekiwania pasażerów i możliwości finansowania PKP. Stąd konieczność zebrania możliwie dużej ilość opinii o obecnym rozkładzie jazdy i zdobycie wiedzy o oczekiwaniach pasażerów.