Żeglarze z UKŻ Pirat Bolesławiec znów na podium

fot. UKŻ Pirat W ostatni weekend w bazie UKS Żeglarz we Wrocławiu na zalewie Osobowickim odbyły się regaty w klasie Optymist, Cadet i Laser. Były to ostatnie w tym sezonie zmagania na wodzie zawodników z okręgu. Bolesławiec reprezentował Uczniowski Klub Żeglarski Pirat, którego reprezentacja składała się z zawodników klasy Optymist i Cadet.
istotne.pl 4 ukż pirat

Wiatr w sobotę był umiarkowany,osiągał siłe od 2 – 4m/s, pozwolił na rozegranie 4 wyścigów. Niedziela okazała się bezwietrzna i nie odbył się żaden wyścig. Podsumowując ostatnie regaty można powiedzieć, że widać efekty pracy instruktorów i zawodników.

Jeśli chodzi o wyniki, to świetnie spisali się zawodnicy startujący w Cadetach, debiutant Adam Bronowicz (sternik) oraz Michał Durniat (załogant) zajmując trzecie miejsce, ustępując załogom z Wrocławskiego klubu gdzie żeglują zawodnicy z czołówki Europy. Tuż za nimi z minimalną stratą na miejscu 4 uplasowali się Jakub Adamowicz, Jakub Stański oraz na 6 miejscu Natasza Idkowiak i Dominika Pietrzak.

W Optymiscie, również debiutująca w regatach, zawodniczka Marika Konieczna zajęła drugie miejsce w kategorii do 9 lat. To bardzo dobry wynik i wielkie nadzieje na przyszły sezon. Dobre 7 miejsce zajęła Hanna Wróbel oraz Mateusz Czasławski, a 10 był Jakub Pasieka.

Gratulujemy instruktorom i zawodnikom osiągniętych wyników i czekamy na kolejny sezon żeglarski.