W szkole specjalnej można obejrzeć wystawę

W szkole specjalnej można obejrzeć wystawę
fot. B.org "Wszystko co mnie cieszy" to temat przewodni wystawy zorganizowanej w Powiatowym Zespole Szkół Specjalnych. Prace ukazują świat, który sprawia radość dzieciom.
istotne.pl niepełnosprawność, pzss

Dzieci najczęściej malowały postacie z bajek, kwiaty, motyle, biedronki i ptaki. Prace przedstawiają także motywy świąt wielkanocnych a także miejsca i sytuacje kojarzące się z radością, beztroską i zabawą.

Rysunki, malowanki, wyklejanki a także figurki ulepione z gliny – to tylko niektóre ze środków przekazu, wykorzystane przez niepełnosprawne dzieci. Nie wszystkie prace są podpisane. Na niektórych z nich, zamiast podpisu są odciśnięte dłonie.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

"Niektóre z dzieci tylko w ten sposób mogły się podpisać. Wynika to z stopnia ich niepełnosprawności" powiedziała serwisowi Boleslawiec.org dyrektor szkoły specjalnej Danuta Stefanów.

Wystawę udało się zorganizować dzięki wsparciu działającej przy Banku Zachodnim fundacji "Bank Dziecięcych Uśmiechów". Fundacja podarowała czek w wysokości 1 500 zł, za który zakupiono materiały i ufundowano nagrody dla autorów prac. Wystawa będzie czynna jeszcze przez tydzień.

Zobacz także

Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych w Bolesławcu