Sukcesy biegaczy z Iwin na Mistrzostwach Polski w Lublinie

Sukcesy zawodników Orientpark.pl na Mistrzostwach Polski w Lublinie
fot. Dariusz Pachnik Podczas gdy sportowy Bolesławiec żył Europejskimi Biegami Ulicznymi, skromna czteroosobowa ekipa UKS Orientpark.pl Iwiny brała udział w Klubowych Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację.
istotne.pl 183 bieg, iwiny, dariusz pachnik, gmina warta bolesławiecka, orientpark

Trener Dariusz Pachnik:

Wyjazd na te zawody to prawdziwa wyprawa, albowiem impreza odbywała się na Lubelszczyźnie (tj. ponad 600 km stąd). Pierwszy bieg odbył się w piątek wczesnym popołudniem. W tym biegu nie braliśmy udziału, jednak docierały do nas wieści, że teren jest trudny, a do tego dochodzi brodzenie w błocie po kolana.

Przekonaliśmy się o tym już podczas podejścia do centrum zawodów w sobotę. W lesie było również mokro, co nie sprzyjało „gramoleniu się” na wyjściach z głębokich jarów.

Pierwszy nasz start to bieg klasyczny w miejscowości Otrocz, ok. 50 km na południe od Lublina. Najlepiej z naszej ekipy poradził sobie dość nieoczekiwanie Gracjan Dwojak (M12), który po raz pierwszy w karierze stanął na podium tak ważnej imprezy. (Gracjan zajął trzecie miejsce). Jędrek Pachnik, biegający w tej samej kategorii, zajął 6 miejsce. Stasiu Pachnik – w mocno obsadzonej kategorii M16 – uplasował się na 9 pozycji.

Trener dodaje:

Niedziela to bieg sprinterski na lubelskim osiedlu Czuby. Tutaj młodzi zaprezentowali się znakomicie. Jędrek wygrał swoją kategorię, a Stachu był drugi. Gracek zanotował słabszy bieg, ale ogólnie postęp Gracka jest wyraźny i podczas Pucharu Najmłodszych na pewno będzie się liczył. Ogólnie zdobyliśmy trzy medale.