Warta pokonała lidera rozgrywek – Victorię Ruszów

Warta wygrała z liderem tabeli
istotne.pl 4 gks warta bolesławiecka, victoria ruszów

We wtorek, 1 maja, GKS Warta Bolesławiecka podejmowała lidera Victorię Ruszów. Mecz rozpoczął się znakomicie dla miejscowych. Już w 1 minucie spotkania GKS cieszył się ze zdobycia prowadzenia. Po asyście Kacpra Wojciechowskiego piłkę do bramki ruszowian skierował Krzysztof Kaliciak. Podrażniony lider starał się szybko doprowadzić do wyrównania, ale mimo kilku dogodnych okazji do przerwy ta sztuka mu się nie udała. Warto odnotować sytuację, w której piłka po strzale gości odbiła się od słupka.

Na gola wyrównującego goście musie czekać aż do 82 minuty. Bramkę dla Victorii strzelił wówczas Jhonatan Borges. Wcześniej Bartłomiej Stelwach nie wykorzystał rzutu karnego dla Victorii i trafił w słupek. Ostatnie słowo w tym meczu należało do gospodarzy. Już w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola dla Warty zdobył Leonardo. Zawodnik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnie pokonał golkipera Victorii. GKS Warta Bolesławiecka – Victoria Ruszów 2:1 (1:0).