Marszałek nagrodził Gracjana Kozaka i Bolesłavię

Oficjalne powitanie Gracjana Kozaka w I LO
istotne.pl 183 cezary przybylski, umwd, lekkoatletyka, bolesłavia, gracjan kozak

Na Gali Sportu Młodzieżowego wręczonych zostało 79 nagród o wartości 450 tys. zł. Wśród uhonorowanych znalazł się MKS Bolesłavia, który w ubiegłym roku zdobył 109,5 pkt w systemie sportu młodzieżowego (organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki) oraz zajął 3 miejsce wśród klubów lekkoatletycznych na Dolnym Śląsku.

Kolejnym ważnym wyróżnieniem, tym razem dla zawodnika Bolesłavii Gracjana Kozaka, było przyznanie stypendium marszałka Województwa Dolnośląskiego. Oficjalne wręczenie nagrody odbyło się 20 marca 2019 roku we Wrocławiu.

Gracjan Kozak w 2018 roku zdobył pierwszy dla Bolesławca medal olimpijski (brązowy) podczas rozgrywanych w Buenos Aires Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, a także uplasował się na trzeciej pozycji na Mistrzostwach Europy U18. (Oba medale zawodnik Bolesłavii zdobył w rzucie dyskiem).