Bolesławianie odnieśli sukcesy w sporcie

Bolesławianie odnieśli sukcesy w sporcie
fot. K. Szwajkowska Na początku kwietnia odbyły się dwie imprezy sportowe o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Startujący w nich bolesławianie zdobyli drugie i trzecie miejsca.
istotne.pl tenis stołowy, badminton, norbert, krystyna szwajkowska, stolicki

Drugiego kwietnia w Sobótce rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Badmintonie. Wystartowało w nich około 40 zawodników i zawodniczek, z czterech klubów: UKS Sobótka, KS Chojnik Jelenia Góra, TW MOSiR Bolesławiec, UKS Bogatynia.

Bardzo dobrze spisali się bolesławianie. W kategorii juniorów Marta Sawicka i Artur Kowalski zdobyli brązowe medale. Marta i Artur to uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 1. Trenują na zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego i w sekcji TW MOSiR. Ich trenerem jest Krystyna Szwajkowska.

Brak opisuBrak opisufot. K. Szwajkowska

W tym samym czasie, czyli 2 kwietnia, w Szczecinie odbyła się siódma edycja Ogólnopolskiego Trójboju Rakietowego. W turnieju znakomicie zaprezentowali się bolesławianie: badmintonistka Krystyna Szwajkowska i tenisiści stołowi Norbert Stolicki i Paweł Chudoba, zawodnicy TOP Bolesławiec. W kategorii kobiet Krystyna Szwajkowska wywalczyła drugie miejsce. Wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął Norbert Stolicki. W Turnieju Deblowym również trzecie miejsce wywalczył debel Stolicki-Chudoba.