Wysoka porażka BKS-u w Lubinie

BKS Bolesławiec - flaga
istotne.pl 4 bks bolesławiec, sparta rudna

W rozegranym w niedzielę na boisku w Lubinie spotkaniu 5 kolejki IV ligi dolnośląskie BKS przegrał ze Spartą Rudna 1:4 (0:1). Honorowe trafienie dla BKS-u zaliczył Adrian Kulesza. Gole dla Sparty Rudna zdobyli: Łukasz Stachów, Kajetan Frankowski, Łukasz OstrowskiDaniel Sygnatowicz.

W niedzielnym meczu BKS zagrał słabo, a rywal przez cały mecz dominował i zasłużenie sięgnął po trzy punkty. W zespole z Bolesławca najlepsi na boisku byli obaj bramkarze, co jasno sugeruje z jakim meczem mieliśmy do czynienia.

Już od początku mecz nam się nie ułożył, a pierwszą bramkę straciliśmy w 4 minucie po golu zawodnika Sparty Rudna. Szybko stracony gol nie podziałał ożywczo na naszych chłopaków, którzy wciąż razili nieporadnością i mieli problem z wyjściem z własnej połowy. Sparta Rudna z kolei grała swoje i kilka razy bardzo poważnie zagroziła naszej bramce. Gdyby nie dobra postawa Jakuba Walczaka, emocje mogłyby się skończyć już w pierwszej połowie. Nasz bramkarz w przerwie musiał opuścić boisko z kontuzją, a zastępujący go Kacper Różnicki także wybronił kilka świetnych strzałów.

W pierwszych minutach drugiej odsłony meczu BKS Bolesławiec prezentował się troszkę lepiej od rywala i mógł doprowadzić do remisu. Najpierw ładny strzał Adriana Kuleszy przeszedł obok słupka bramki Sparty Rudna, a w 59 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Damian Puzio. Niestety minutę później gospodarze strzelili drugiego gola i sytuacja naszego zespołu stała się bardzo trudna. W 63 minucie po akcji Filipa Zagórskiego z Adrianem Kuleszą ten drugi strzałem zza pola karnego zmniejszył dystans do rywala, niestety od tego momentu na murawie rządziła już tylko Sparta Rudna. Efektem tego były jeszcze dwa gole zawodników Sparty i ostatecznie przegraliśmy ten mecz 1:4.

Niedzielny mecz był najgorszym w naszym wykonaniu w tym sezonie, miejmy nadzieję że od teraz będzie już tylko lepiej. Następny mecz nasz zespół zagra przy Spółdzielczej z Odrą Ścinawa (15.09, godz. 17:00).

Sparta Rudna – BKS Bolesławiec 4:1 (1:0).

BKS: Walczak (46′ Różnicki), Lisowski, Dul (74′ Marks), Puzio (żk) (74′ Rudkowski), Pełdiak, Zagórski, Kliwak (68′ Kizyma), Biały (46′ Olesiński), Graczyk (46′ Smolarek), Pochwała, Kulesza.