Gracjan Kozak z brązowym medalem Mistrzostw Europy!

Gracjan Kozak
istotne.pl 183 lekkoatletyka, bolesłavia, gracjan kozak

Gracjan Kozak, zawodnik lekkoatletycznego klubu MKS Bolesłavia i podopieczny trenera Tomasza Markowskiego, w piątek 6 lipca wystartował w finale Mistrzostw Europy – w konkursie rzutu dyskiem. I wywalczył brązowy medal!

GRATULUJEMY! Zawody odbywają się na Węgrzech, transmisję można było oglądać na antenie kanału Eurosport 1.

Przypomnijmy. Pod koniec czerwca informowaliśmy, że zawodnik klubu lekkoatletycznego MKS Bolesłavia Gracjan Kozak będzie reprezentował Polskę w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Europy juniorów młodszych, które odbędą się w dniach 5–8 lipca w węgierskim mieście Győr.

Ważniejsze osiągnięcia tego zawodnika Bolesłavii:

• jako młodzik został wicemistrzem Polski, bijąc rekord Dolnego Śląska (dysk 1 kg – 61,67 m)
  • tegoroczne wyniki: w pchnięciu kulą (5 kg) – 18,73 m; w rzucie dyskiem (1,5 kg) – 58,16 m
  • podczas czerwcowych Mistrzostw Polski LZS został mistrzem kraju w rzucie dyskiem i wicemistrzem w pchnięciu kulą. (Jest również mistrzem Dolnego Śląska w tych konkurencjach).

Gracjan trenuje w grupie rzutów, którą prowadzi nauczyciel i trener Tomasz Markowski. Start w Mistrzostwach Europy jest dużym wyróżnieniem dla naszego lekkoatlety. Jego poprzednicy z grupy rzutów zdobyli wiele medali Mistrzostw Polski. Startowali również w imprezach międzynarodowych: Roksana Drab w Światowej Gimnazjadzie we Francji w rzucie oszczepem; Agnieszka Dalmata w rzucie dyskiem; Dawid Kopała w rzucie młotem w meczach międzynarodowych; Kacper Olszewski w Kwalifikacjach Europy do Igrzysk Olimpijskich, w których zajął 5 miejsce.