BKS – AKS Strzegom 1:3

BKS Bolesławiec
istotne.pl 4 aks strzegom, bks bolesławiec

Topnieją szanse na utrzymanie się bolesławian w IV lidze. W meczu 28 kolejki BKS przegrał przy Spółdzielczej z wyżej notowanym AKS-em Strzegom 1:3 (0:3). Spotkanie rozegrano w sobotę (25 maja). Goście wyszli na prowadzenie w 10 minucie. Wówczas nieporozumienie Kacpra Różnickiego z obrońcami wykorzystał Wojciech Durajczyk i strzałem głową otworzył wynik meczu.

10 minut później było już 2:0. Podbramkowe zamieszanie wykorzystał Roland Emeka i było 2:0 dla Strzegomia. Ten sam zawodnik, w 45 minucie, będąc sam na sam z bramkarzem Bartoszem Bochnią, podwyższył na 3:0 dla gości. Wynik długo się nie zmieniał. Dopiero w 90 minucie BKS zdobył honorowego gola. Precyzyjne podanie Eryka Kliwaka wykorzystał Marek Majka.

Przed piłkarzami Sebastiana Tylutkiego pozostał ostatni mecz na wyjeździe z liderem tabeli – Chrobrym Głogów.