BKS: remis ze Spartą przy Spółdzielczej. Walka o utrzymanie trwa

BKS Bolesławiec
istotne.pl 4 bks bolesławiec, sparta grębocice

Początek meczu nie zwiastował problemów naszej drużyny. BKS Bolesławiec od początku zabrał się za atakowanie bramki gości i już w pierwszych minutach wyprowadzić nas na prowadzenie mógł Marek Majka. Sparta Grębocice wprawdzie również kilka razy zaatakowała jednak na posterunku był broniący dostępu do naszej bramki Kacper Różnicki. W 32 minucie Marek Majka głową przedłużył piłkę, która następnie trafiła do Daniela Ziółkowskiego. Pomocnik BKS-u ładnym strzałem tuż przy słupku wyprowadził nas na 1:0. Mimo jeszcze kilku szans po obu stronach wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gracze BKS-u Bolesławiec. W 53 minucie ładnie lewą stroną zaatakował Marek Majka, który po ograniu dwóch obrońców i strzale z ostrego kąta wyprowadził nas na 2:0. Niestety od tego momentu do głosu doszli zawodnicy Sparty Grębocice. W 63 minucie kontaktowego gola zdobył Łukasz Szuszkiewicz i zrobiło się tylko 2:1 dla naszego zespołu. W 69 minucie za faul w akcji ratunkowej czerwoną kartkę obejrzał Krzysztof Lisowski, a na domiar złego po rzucie wolnym na 2:2 strzelił Paweł Żmudziński. Do końca meczu, mimo gry z jednym zawodnikiem mniej BKS próbował odzyskać prowadzenie, niestety ani strzał Eryka Kliwaka, ani uderzenia z rzutów wolnych Adriana Puzio nie przyniosły rezultatów. Sparta Grębocice mogła w końcówce strzelić zwycięskiego gola jednak na posterunku był zawsze Kacper Różnicki i ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Następny mecz BKS Bolesławiec zagra na wyjeździe z Karkonoszami Jelenia Góra (18.05, godz. 17:00).

BKS Bolesławiec – Sparta Grębocice 2:2 (1:1).

Bramki: Ziółkowski (32′), Majka (53′) – Szuszkiewicz (63′), Żmudziński (70′).

BKS: Różnicki, Dul (żk), Biały, Lisowski (69′ – czk), Pełdiak (65′ Mucha), Ziółkowski (90′ Skiba), A. Puzio, J. Bochnia, Zagórski (75′ Dmuchowski (żk)), Kliwak (75′ Graczyk), Majka (żk).