Pod Krzyżem Milenijnym odbędzie się Msza Święta

Pod Krzyżem Milenijnym odbędzie się Msza Święta
fot. B.org W czwartek bolesławianie spotkają się w trzech miejscach: w Rynku, przy ulicy Jana Pawła II i przy kościele na Osiedlu Staszica. W piątek, w dniu pogrzebu Jana Pawła II, zostanie odprawiona specjalna wieczorna msza. Uroczystość odbędzie się pod Krzyżem Milenijnym przy ulicy Garncarskiej.
istotne.pl jan paweł ii, msza

We czwartek o godzinie 20:30, przy kościele na ul. Orzeszkowej, ma rozpocząć się "Biały marsz". Chwilę później, o godzinie 21:00 na ulicy Jana Pawła II planowane jest ustawianie świec wzdłuż drogi. Jednocześnie w Rynku, o 21:30 harcerze chcą stworzyć pożegnalny krąg, w którym wszyscy chętni będą mogli złapać się za ręce.

Piątkowa specjalna msza rozpocznie się o godzinie 19:00 pod Krzyżem Milenijnym. Organizatorzy zachęcają ludzi do przyniesienia ze sobą świec. Proszą także o zrezygnowanie z dojazdu samochodem i skorzystanie z komunikacji miejskiej. W tym dniu miejskie autobusy wyjadą jednak na swoje trasy dopiero o godzinie 14:00 i do końca dnia będą kursowały zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy.

W godzinach od 18:00 do 22:00 zostaną wyłączone z ruchu ulice: Lubańska (od ul. Meissnera), Willowa (od ul. Obrońców Westerplatte), Komuny Paryskiej (do skrzyżowania z ul. Jeleniogórską) i Garncarska (od ul. Lubańskiej).

Po zakończeniu mszy w okolicach Krzyża Milenijnego zostaną podstawione specjalne autobusy, które będą kursować w kierunkach:

  • Osiedle Kwiatowe-Dobra (przystanki przy ulicach: Zgorzelecka, Widok, Osiedle Kwiatowe, Dobra)
  • ul. Graniczna (przystanki przy ulicach: K. Miarki, Żwirki i Wigury, Chrobrego, Sądowa, Staszica, Graniczna)
  • Kruszyn (przystanki przy ulicach: Wojska Polskiego, Łasicka, Spółdzielcza, Tysiąclecia, Kruszyn).

Autobusy będą wozić ludzi w ten wieczór za darmo.

Apel prezydenta

Prezydent Bolesławca namawia pracodawców, aby ci dali w piątek wolne swoim pracownikom. Dzień wolny ma umożliwić bolesławianom duchowe i symboliczne uczestniczenie w pogrzebie Jana Pawła II.