Włókniarz Mirsk wygrywa w Bolesławcu

Mirsk wygrywa w Bolesławcu
istotne.pl 4 włókniarz mirsk, bks bolesławiec

To nie tak miało wyglądać, można powiedzieć po przegranym przez bolesławian meczu z Włókniarzem Mirsk. Po ostatnim zwycięstwie nad Odrą Ścinawa to BKS był stawiany w roli faworyta sobotniego spotkania. Niestety, rzeczywistość meczowa okazała się zupełnie inna.

Bolesławianie przed własną publicznością dali popis nieskutecznej gry. Goście ograniczyli się głównie do obrony i wyczekiwali odpowiedniego momentu do kontrataku. Taka taktyka okazała się skuteczna. W 30 minucie, po błędzie gospodarzy, piłkarze Włókniarza wyszli z kontrą, którą na gola zamienił Jakub Dasiak. Podrażniony BKS próbował doprowadzić do remisu, ale niestety nic z tego nie wyszło.

Po słabej pierwszej połowie spotkania była jeszcze szansa na odrobienie strat w drugiej. Niestety, mimo zaangażowania nic naszym zawodnikom nie wychodziło. Panowała totalna niemoc. Niecelne strzały lub celne, ale za słabe, by zaskoczyć młodego bramkarza z Mirska i przeplatały się ze stratami i niecelnymi podaniami. BKS po słabym meczu przegrał z Włókniarzem 0:1 i jeszcze bardziej skomplikował sobie sytuację w tabeli.

15. Victoria Ruszów 20 5 1 2 17 13-63

Dodatkowo, przed samym końcem spotkania, Adrian Puzio został sfaulowany przez zawodnika gości i doznał kontuzji. Karetka zabrała go do szpitala, ale arbiter spotkania nie dopatrzył się faulu i jeszcze ukarał młodego piłkarza BKS-u żółtą kartką...  Natomiast jego brat Damian Puzio, za faul na rywalu, zobaczył kartkę czerwoną i musiał opuścić boisko.

Walczący o utrzymanie się w IV lidze piłkarze BKS znajdują się obecnie na 12 miejscu, tuż nad strefą spadkową. 13 w tabeli Sparta Grębocice traci do bolesławian tylko 1 punkt. Za tydzień piłkarze Sebastiana Tylutkiego zagrają na wyjeździe z Orlą Wąsosz.