Pierwsze wiosenne punkty BKS-u

Marek Majka
istotne.pl 4 bks bolesławiec, victoria ruszów

BKS Bolesławiec w przeciągu całego sobotniego spotkania był zespołem lepszym i zasłużenie zgarnął komplet punktów. Już w 10 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Marek Majka, jednak bramkarz gości zdołał obronić w sytuacji sam na sam. Podopieczni Sebastiana Tylutkiego co rusz zapędzali się w pole karne gości i brakowało tylko dokładności żeby umieścić piłkę w siatce. W 12 minucie powinno być 1:0, jednak strzał Marka Majki z pierwszej piłki przeszedł nad bramką Victorii Ruszów. W 25 minucie faulowany w polu karnym był Adrian Puzio i sędzia spotkania zagwizdał rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Marek Majka i pewnym strzałem z 11 metrów wyprowadził BKS na 1:0.

Trzy minuty później znów kibice zgromadzeni przy Spółdzielczej mieli powód do radości. Świetnie prawą stroną popędził Damian Puzio i po ziemi mocno zagrał w pole karne. Tam dobrze ustawiony był Marek Majka, który bez problemu umieścił piłkę w siatce i zrobiło się 2:0 dla BKS-u. Obraz gry po drugiej bramce się nie zmienił. Nadal to nasz zespół był stroną dominującą, a gościom ciężko był stworzyć zagrożenie pod bramką Kacpra Różnickiego. Do przerwy wynik już się nie zmienił i do szatni schodziliśmy prowadząc 2:0.

Druga połowa nie była już tak ładna jak pierwsza. Na boisku panowała niedokładność i chaos. Ambitni goście z Ruszowa momentami zamykali nas na naszej połowie, jednak na posterunku zawsze był Kacper Różnicki. Nasi chłopcy mieli kilka sytuacji do podwyższenia prowadzenia jednak brakowało wykończenia pod bramką rywali. Na szczęście cały czas kontrolowali przebieg spotkania i obyło się bez nerwówki w końcówce meczu. Ostatecznie mimo wielkich chęci gości nie udało im się wpakować piłki do naszej siatki i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem BKS-u Bolesławiec 2:0.

Sobotnie zwycięstwo było niezwykle ważne dla naszego zespołu. Miejmy nadzieję, ze od tego momentu BKS Bolesławiec wskoczy na właściwe tory i będzie piął się w górę tabeli. Za tydzień czeka nas wyjazdowa konfrontacja z Prochowiczanką Prochowice.

BKS Bolesławiec – Victoria Ruszów 2:0 (2:0).

Bramki: Majka (25′, 28′).

BKS: Różnicki, Olesiński, Dul, Lisowski, Pełdiak, Zagórski (56′ Ziółkowski), D. Puzio (65′ Biały), J. Bochnia (zk), Graczyk (56′ Mucha), A. Puzio (73′ Pochwała (żk)), Majka.