Za nami sportowa sobota. Polacy dwukrotnie pokonali Amerykanów

Za nami sportowa sobota z US Army
fot. MZ Żołnierze z amerykańskiego 67 Ekspedycyjnego Batalionu Łączności zmierzyli się w koszykówkę z żołnierzami 23 Śląskiego Pułku Artylerii oraz w piłkę halową z reprezentacją samorządowców.
istotne.pl 4 koszykówka, piłka halowa, us army

W sobotę (23 lutego) na hali sportowej przy ulicy Jana Pawła II w Bolesławcu odbyły się dwa mecze. O godzinie 13:00 w meczu koszykówki zmierzyli się żołnierze ze stacjonującego w Bolesławcu 67 Ekspedycyjnego Batalionu Łączności z żołnierzami 23 Śląskiego Pułku Artylerii. Mecz zakończył się wysoką wygraną polskich żołnierzy 82:45. Nasi artylerzyści wygrali mając dużą przewagę w każdej kwarcie. Po pierwszej było 18:9, po drugiej 33:21, po trzeciej 57:35.

W przerwach miedzy kwartami odbywały się konkursy dla dzieci zgromadzonych na trybunach. Swój mini mecz rozegrały także młode koszykarki, podopieczne trenera Jarosława Leszczyńskiego.W meczu piłki halowej górą także byli bolesławianie. Reprezentacja samorządowców pokonała Amerykanów 7:3.