BKS wygrywa sparing z Piastem Wykroty

Sparing BKS - Piast Wykroty 3:0
istotne.pl 4 sparing, piast wykroty, bks bolesławiec

W rozegranym w sobotę (23 lutego) w Zgorzelcu meczu sparingowym BKS Bolesławiec pokonał Piasta Wykroty 3:0 (1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Damian Puzio, Adrian BiałyDaniel Ziółkowski.

Wynik sobotniego meczu sugeruje, że BKS wygrał pewnie i w widowiskowym stylu. Niestety fakty są inne i był to w wykonaniu bolesławian najgorszy z dotychczasowych sparingów. Zawodnicy nie mogli się odnaleźć na murawie, a efektem tego było sporo strat i niedokładności. Piast Wykroty, w pierwszej połowie, wyglądał troszkę lepiej niż BKS Bolesławiec i narzucił swój rytm. Mimo tego sytuacji pod obiema bramkami było jak na lekarstwo, a walka toczyła się w środkowej części boiska. W 35 minucie świetnie lewą stroną popędził Marek Majka, który idealnie wyłożył piłkę Damianowi Puzio. Popularny Puzon umieścił piłkę w siatce i do przerwy prowadziliśmy 1:0.

Po zmianie stron nasza gra wyglądała już zdecydowanie lepiej i jeszcze dwukrotnie udało się nam umieścić piłkę w siatce. w 56 minucie sam na sam z bramkarzem Piasta Wykroty wyszedł Filip Zagórski. Strzał pomocnika BKS-u zdołał obronić bramkarz rywala, jednak piłka trafiła do Adriana Białego, który bez problemu wyprowadził nas na 2:0. Trzecie trafienie padło łupem Daniela Ziółkowskiego. Ambitny Piast próbował strzelić gola honorowego jednak tego dnia nie miał szczęścia i musiał obejść się smakiem.

Cieszy pozytywny wynik, jednak styl w jaki został on osiągnięty nie może nas zadowalać. Miejmy nadzieję, że w następnych sparingach będzie to wyglądało lepiej.

BKS Bolesławiec – Piast Wykroty 3:0 (1:0)

Bramki: D. Puzio (35′), Biały (56′), Ziółkowski (81′)

W BKS-ie zagrali: Różnicki, Pełdiak, Olesiński, J. Bochnia, Biały, Tkacz, Mucha, D. Puzio, Ziółkowski, Majka, Zagórski, B. Bochnia, Zielonka, Wołoszyn, Skiba, Miżdal, Pochwała, A. Puzio, Dmuchowski, Kliwak.