Mapa Zagrożeń. Co mieszkańcy powiatu najczęściej zgłaszają policji?

Telefon smartfon
fot. istotne.pl Od 18 miesięcy na terenie powiatu bolesławieckiego działa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
istotne.pl 183 policja

Reklama

To dodatkowe narzędzie wspierające policjantów w codziennej służbie. Mowa o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której mieszkańcy powiatu bolesławieckiego już od półtora roku mogą zgłaszać różne zagrożenia. – Od momentu uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa otrzymaliśmy łącznie 1430 zgłoszeń, aż w 989 zgłoszenia dotyczyły ruchu drogowego – mówią mundurowi.

Najczęściej zgłaszane jest:

  • nieprawidłowe parkowanie – 420 zagrożeń (29,3% ogółu)
  • przekraczanie prędkości – 269 zagrożeń (15,6%)
  • niewłaściwa infrastruktura drogowa – 214 zagrożeń (14,9%)
  • dzikie wysypiska śmieci – 135 zagrożeń (9,4%).

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest również dostępna jako aplikacja na telefon. Pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile, znajdziemy w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu, posiadając smartfona i dostęp do internetu, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy mieć zawsze przy sobie. Dodatkowo, podczas nanoszenia zagrożenia na mapę, mamy możliwość wprowadzania krótkiego opisu, a także dołączanie zdjęć.

Korzystanie z mapy jest bardzo proste. Za pomocą interaktywnej strony lub aplikacji można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w regionie i nie tylko. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów. Przekazane sygnały weryfikuje dolnośląska policja. W przypadku potwierdzenia zagrożenia funkcjonariusze podejmują działania w kierunku jego wyeliminowania.

Policja: – Zapraszamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.

Reklama