BKS wygrywa na wyjeździe z Karkonoszami

Kadra BKS na wiosnę 2019
istotne.pl 4 karkonosze jelenia góra, bks bolesławiec

Świetnie w sobotę (18 maja) spisali się seniorzy BKS Bolesławiec, którzy w meczu 27 kolejki IV ligi dolnośląskiej pokonali na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra 4:2 (3:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Marek Majka, Filip Zagórski, Adrian PuzioDaniel Ziółkowski.

Pierwsza połowa, to był popis gry zawodników BKS-u Bolesławiec. Nasi chłopcy rzucili się na rywala i szybko narzucili swój własny styl. Na prowadzenie mogliśmy wyjść już w 14 minucie ale szansy sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Łukasz Graczyk. Parę minut później dogodną sytuację miał Marek Majka, ale znów musieliśmy obejść się smakiem. Gospodarze w tym fragmencie meczu prezentowali się słabo i nasi zawodnicy ten fakt chcieli jak najszybciej wykorzystać.

W 24 minucie błąd bramkarza Karkonoszy Jelenia Góra wykorzystał Marek Majka i celnym trafieniem wyprowadził nas na 1:0. Jeden gol to jednak było za mało dla naszych chłopaków, dlatego wzięli się za konstruowanie kolejnych okazji. W 37 minucie Daniel Ziółkowski podał do Filipa Zagórskiego a ten po minięciu obrońcy i precyzyjnym uderzeniu tuż przy słupku wyprowadził nas na 2:0. Dwie minuty później zobaczyliśmy kolejne trafienie BKS-u Bolesławiec, a na listę strzelców wpisał się Adrian Puzio. Tuż przed przerwą Karkonosze Jelenia Góra powinny strzelić gola kontaktowego, ale zawodnik rywala z najbliższej odległości posłał piłkę ponad poprzeczką naszej bramki.

Po przerwie obraz gry lekko się zmienił. Zawodnicy Karkonoszy Jelenia Góra wzięli się za odrabianie strat i przejęli inicjatywę jednak na posterunku zawsze był Kacper Różnicki. Kiedy w 69 i 71 minucie dwa gole dla Karkonoszy Jelenia Góra strzelił Bartosz Poszelężny, na murawie zrobiło się nerwowo. Gospodarze ruszyli na nas szukając gola wyrównującego jednak nasza defensywa nie dopuściła już do utraty gola. W 77 minucie BKS Bolesławiec wyszedł z kontrą, po której za sprawą asysty Łukasza Graczyka i celnym strzale Daniela Ziółkowskiego wyszliśmy na prowadzenie 4:2. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i upragnione zwycięstwo BKS-u Bolesławiec stało się faktem.

Sobotni mecz stał na wysokim poziomie i mógł się podobać. Więcej zaangażowania i woli walki zaprezentowali nasi zawodnicy stąd trzy punkty jadą do Bolesławca. Dobra gra tylko w drugiej połowie nie pozwoliła zawodnikom KSK na zdobycie choćby punktu. Już za tydzień BKS Bolesławiec podejmie przy Spółdzielczej AKS Strzegom.

Karkonosze Jelenia Góra – BKS Bolesławiec 2:4 (0:3).

Bramki: Poszelężny (69′, 71′) – Majka (24′), Zagórski (37′), A. Puzio (39′), Ziółkowski (77′).

BKS: Różnicki, Dul (żk), J. Bochnia, Olesiński, D. Puzio, Szaja (46′ Kliwak), A. Puzio, Ziółkowski, Zagórski, Graczyk (86′ Dmuchowski), Majka (47′ Mucha (żk)).